O nas

Drymat® - Systeme

Przedsiębiorstwo Drymat® Systeme założone zostało w roku 1997 przez Franka Lindnera, który już wtedy zebrał dużo doświadczeń na temat osuszania budynków.

Koncentrował on się przy tym w coraz większym stopniu na zadaniu osuszania murów. Zapoznał się z różnymi metodami i szybko doszedł do przekonania, że wśród istniejących rozwiązań najbardziej obiecujące na dłuższą metę były te „aktywne” i oferowały zdecydowanie najkorzystniejszy stosunek jakości do ceny. Jednak z żadnego z nich Frank Lindner nie był tak całkiem bez zastrzeżeń zadowolony – dlatego też we współpracy z różnymi specjalistami i naukowcami opracował swój własny system.

Pierwsze prototypy szybko zdały próbę wytrzymałości i system mógł przejść do produkcji seryjnej. Dzisiejszy Drymat® System 2030 EO+ został w porównaniu do pierwotnego modelu zoptymalizowany w wielu szczegółach, w gruncie rzeczy odpowiada jednak niezmiennie pierwotnej idei. Zastosowanie materiałów takich, jak na przykład anody z tytanu, które dodatkowo pokryte są powłoką z metali szlachetnych, gwarantują użytkownikowi bardzo długą żywotność całej aparatury do osuszania i odsalania.

Tym, co odróżnia Drymat® od większości konwencjonalnych metod osuszania, jest fakt, że elektrofizyczne osuszanie murów nie jest sprawą jednorazową, lecz procesem ciągłym. Drymat® staje się integralną częścią składową budowli tworzy aktywną blokadę (zaporę). Powoduje ona, że substancja budowlana nie tylko zostaje osuszona, ale przez dziesiątki lat również jest utrzymywana w stanie suchym.

Rozwiązanie to jest do dyspozycji w Polsce, Niemczech i wielu innych krajach Europy, takich jak: Słowacja, Czechy, Rosja, Szwajcaria, Portugalia, Austria, Belgia, Holandia, Słowenia i Estonia – przedstawiciele regionalni w kraju i za granicą są gruntownie wykształceni i oferują wszystkie usługi Drymatu® na wysokim poziomie, od zebrania informacji dotyczących zapotrzebowania począwszy, a na instalacji i kontroli wyników skończywszy.

Nazwa Drymat® jest w środowisku fachowców już od dawna ucieleśnieniem skutecznego, popartego naukowo i sprawdzonego w praktyce osuszania. Już wkrótce znana ona będzie jeszcze szerszej opinii publicznej, ponieważ pracujemy nad wielkim europejskim projektem, który jeszcze bardziej przyspieszy ekspansję metody elektrofizycznej. Czekajcie na to w napięciu.