O nas

Drymat® – Systeme

Przedsiębiorstwo Drymat® Systeme założone zostało w roku 1997 przez Franka Lindnera, który już wtedy zebrał dużo doświadczeń na temat osuszania budynków.

Koncentrował on się przy tym w coraz większym stopniu na zadaniu osuszania murów. Zapoznał się z różnymi metodami i szybko doszedł do przekonania, że wśród istniejących rozwiązań najbardziej obiecujące na dłuższą metę były te „aktywne” i oferowały zdecydowanie najkorzystniejszy stosunek jakości do ceny. Jednak z żadnego z nich Frank Lindner nie był tak całkiem bez zastrzeżeń zadowolony – dlatego też we współpracy z różnymi specjalistami i naukowcami opracował swój własny system.

Pierwsze prototypy szybko zdały próbę wytrzymałości i system mógł przejść do produkcji seryjnej. Dzisiejszy Drymat® System 2030 EO+ został w porównaniu do pierwotnego modelu zoptymalizowany w wielu szczegółach, w gruncie rzeczy odpowiada jednak niezmiennie pierwotnej idei. Zastosowanie materiałów takich, jak na przykład anody z tytanu, które dodatkowo pokryte są powłoką z metali szlachetnych, gwarantują użytkownikowi bardzo długą żywotność całej aparatury do osuszania i odsalania.

Tym, co odróżnia Drymat® od większości konwencjonalnych metod osuszania, jest fakt, że elektrofizyczne osuszanie murów nie jest sprawą jednorazową, lecz procesem ciągłym. Drymat staje się integralną częścią składową budowli tworzy aktywną blokadę (zaporę). Powoduje ona, że substancja budowlana nie tylko zostaje osuszona, ale przez dziesiątki lat również jest utrzymywana w stanie suchym.

Rozwiązanie to jest do dyspozycji w Polsce, Niemczech i wielu innych krajach Europy, takich jak: Słowacja, Czechy, Rosja, Szwajcaria, Portugalia, Austria, Belgia, Holandia, Słowenia i Estonia – przedstawiciele regionalni w kraju i za granicą są gruntownie wykształceni i oferują wszystkie usługi Drymatu® na wysokim poziomie, od zebrania informacji dotyczących zapotrzebowania począwszy, a na instalacji i kontroli wyników skończywszy.

Nazwa Drymat® jest w środowisku fachowców już od dawna ucieleśnieniem skutecznego, popartego naukowo i sprawdzonego w praktyce osuszania. Już wkrótce znana ona będzie jeszcze szerszej opinii publicznej, ponieważ pracujemy nad wielkim europejskim projektem, który jeszcze bardziej przyspieszy ekspansję metody elektrofizycznej. Czekajcie na to w napięciu.