Jak osuszyć budynek? Co robić po powodzi? | DRYMAT SYSTEM
beforeafter

Unikalne systemy osuszania budynków

Inni obiecują, my gwarantujemy

Postępowanie z zalanymi budynkami, czyli jak powódź wpływa na stan budynku i jak osuszyć budynek?

Budynek, który został zalany w wyniku powodzi w dalszym ciągu jest możliwy do odratowania. Ważne jest tutaj, aby natychmiast podjąć odpowiednie kroki oraz rozpocząć remont. Jak osuszyć budynek? Przede wszystkim należy dokonać oceny stanu budynku po powodzi. Do takich działań będzie się zaliczać sprawdzenie czy woda odsłoniła fundamenty oraz czy budynek posiada rysy na ścianach lub stropie. Takie usterki mogą nie stwarzać realnego zagrożenia, lecz równie dobrze mogą być oznaką poważnych uszkodzeń konstrukcyjnych. Zaniedbanie takich objawów może doprowadzić do katastrofy budowlanej, dlatego w takim przypadku zaleca się skorzystanie z usług specjalisty np. inspektora nadzoru budowlanego.

Po przeprowadzanej diagnozie stanu zalanego budynku należy usunąć te elementy, które z całą pewnością nie będą możliwe do odratowania. Pewne materiały pomimo dokładnego osuszenia będą mieć tendencję do pleśnienia oraz staną się siedliskiem bakterii i mikroorganizmów. Nieodzowne jest tutaj usunięcie drewnianych elementów, tapet, wełny mineralnej, paneli, wykładzin oraz mebli tapicerowanych. Powódź w budynku zostawi po sobie błoto oraz piach, które obowiązkowo trzeba uprzątnąć. Dodatkowo po zalaniu mogą pojawić się insekty, stwarzające realne zagrożenie dla naszego zdrowia, dlatego należy zadbać o przeprowadzenie dezynsekcji i ozonowanie pomieszczeń.

Powódź w budynku - co robić? Jak osuszyć budynek?

Następnym krokiem jest osuszenie zalanego budynku, aby zapobiec powstaniu pleśni i grzybów. Obecnie na rynku dostępne jest wiele sposobów na skuteczne osuszanie budynków. Jeśli nie wiemy jak poprawnie przeprowadzić taki proces, warto powierzyć to zadanie specjalistom z marki Drymat Systeme. Zakres naszych prac obejmuje ocenę skali zalania, instalację osuszaczy oraz wizyty kontrolne już po przeprowadzonym osuszaniu (aby upewnić się, że problem pleśni nie powrócił). Bo marka Drymat Systeme wie, jak skutecznie i trwale osuszyć budynek!

Zalane mieszkanie lub dom będą prawdopodobnie wymagać przeprowadzenia remontu. Jego zakres będzie zależał od stopnia zniszczeń spowodowanych przez wodę. Jeśli zauważymy, że tynk ze ścian zewnętrznych odpada, konieczne będzie jego skucie oraz położenie nowej warstwy. Niemniej istotne jest późniejsze dokładne zagruntowanie ścian oraz położenie świeżej farby. W przypadku gdy stojąca woda spowodowała w mieszkaniu zbyt duże zniszczenia, niezbędne będzie również skucie posadzki oraz wykonanie nowej wylewki. Jeśli zbagatelizujemy remont podłogi, pęknięcia prędzej czy później pojawią się również na ścianach budynku.

Skontaktuj się z nami

Formularz kontaktowy

Wypełnij w celu uzyskania informacji