Osuszanie murów i ścian po zalaniu - cennik | DRYMAT SYSTEM
beforeafter

Unikalne systemy osuszania budynków

Inni obiecują, my gwarantujemy

Wszystko o osuszaniu murów i ścian zalanych budynków

Osuszanie ścian po zalaniu może okazać się dużym wyzwaniem, dlatego warto poznać sposoby na sprawne uporanie się z tym problemem. Przede wszystkim istotne jest zapoznanie się z najskuteczniejszymi dostępnymi metodami na osuszanie murów, jaki jest czas trwania takiego procesu oraz czy konieczna będzie nasza obsługa zamontowanych już urządzeń.

Często wybieranym rozwiązaniem okazują się nagrzewnice, które osuszają zalane mury. Ich działanie polega na nagrzaniu pomieszczenia do odpowiedniej temperatury, tak aby rozwój pleśni stał się niemożliwy (rozwój pleśni wymaga temperatury poniżej 20°C). Metoda ta jest nieinwazyjna, jednak dość wysoka temperatura może powodować pewien dyskomfort, a przegrzanie murów prowadzi do mich trwałej degradacji. Dlatego osuszanie ścian po zalaniu z wykorzystaniem nagrzewnicy może okazać się bardzo kłopotliwe.

Inną z polecanych metod jest iniekcja krystaliczna. Polega ona na wywierceniu otworów w podłodze pod odpowiednim kątem, zachowując odstęp 10 - 15 cm. Do tych otworów wprowadzane są substancje chemiczne, które następnie wnikają w ścianę oraz ulegają krystalizacji. Dzięki temu tworzą one warstwę izolacyjną, chroniącą ściany przed nowym wnikaniem wilgoci lecz nie osuszamy muru gdyż woda nie ma jak przenikać na powrót do gruntu. Wadą tego rozwiązania jest wspomniane wcześniej konieczność przeprowadzenia prac budowlanych oraz ich wysoki koszt.

Jak osuszyć mury? Jak długo schną mury budynków?

Wysoce efektywna okazuje się metoda elektro-fizyczna bezprzewodowa. Dzięki zastosowaniu systemu niemieckiej firmy Drymat wytwarzane są fale elektromagnetyczne o właściwościach pozwalających na wyparcie cząsteczek wody z fundamentów, uniemożliwiając jednocześnie podciągnięcie kapilarne oraz odsolenie muru.

Szukając trwałego sposobu na osuszanie murów po zalaniu, warto zdecydować się na urządzenia marki Drymat. Metoda elektro-fizyczna działa w sposób nieskomplikowany oraz dyskretny. Często w mniemaniu klientów, urządzenia służące do osuszania muszą być hałaśliwe oraz dużych rozmiarów. Jednak w rzeczywistości systemy Drymat to komputer wielkości małego pudełka (wielkości dwóch torebek kilogramowych cukru obok siebie postawionych) z obudowami z tworzywa sztucznego, zamontowane w strategicznych miejscach. Pomimo swoich niewielkich rozmiarów cechują się nie tylko skutecznością, ale zapewniają również długotrwałe usunięcie problemu (nawet na dekady!). Instalacja tych urządzeń nie wymaga żadnych czynności budowlanych, co sprawia, że jest to idealna metoda na osuszanie murów. Cennik urządzeń marki Drymat spełnia oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów.

Jak długo schną zalane mury budynków korzystając z rozwiązań oferowanych przez Drymat Polska oraz jak obsługiwać urządzenia?

Samo osuszanie trwa od 6 do 18 miesięcy. Później wystarczy jedynie zadbać o utrzymanie suchego stanu budynku, zarówno w pomieszczeniach, jak i w murach. Co istotne, urządzenia są w pełni bezobsługowe i nie ma potrzeby żadnej regulacji. Posiadają one również odpowiednie zabezpieczenia, dlatego bez obaw możemy udać się na kilkutygodniowy urlop.

Rozwiązania marki Drymat Polska - Lafoge Drymat® Systeme to nie tylko świetna odpowiedź na pytanie: jak osuszyć mury. To również sposób na uzyskanie przyjemnego i zdrowego klimatu w mieszkaniu, dzięki usunięciu stęchlizny oraz wilgoci. Na uwagę zasługuje również rewelacyjny cennik.

Skontaktuj się z nami

Formularz kontaktowy

Wypełnij w celu uzyskania informacji