Ile czasu trwa osuszanie budynku, mieszkania, ścian czy murów?
beforeafter

Unikalne systemy osuszania budynków

Inni obiecują, my gwarantujemy

Jak długo trwa proces osuszania?

Osoby, które próbują usunąć skutki powodzi lub zalania muszą wziąć pod uwagę wiele istotnych czynników. W wielu przypadkach nie wystarczy wyniesienie wszystkich przedmiotów z pomieszczeń i czekanie na samoczynne osuszenie się murów. Jeśli chcemy przyspieszyć ten proces i jeżeli chcemy mieć jednocześnie pewność, że będziemy korzystać ze sprawdzonych rozwiązań, to warto takie zadanie powierzyć specjalistom. Oferowane przez nas profesjonalne usuwanie wilgoci odbywa się przy pomocy innowacyjnych urządzeń.Wiele firm zaniża czas osuszania budynku lub wręcz chełpi się możliwością bardzo szybkiego osuszenia danego obiektu, a to nie tędy droga. Zbyt szybkie osuszenie budynku prowadzi do pęknięć na ścianie i w skrajnych przypadkach również do wielu poważnych szkód, jak zawalenie się ściany, przerwania obecnie skutecznych izolacji czy wręcz zawaleniu się całego budynku (sytuacja spotykana w przypadku gdy np. zalewana jest piwnica i wypompowujemy z niej na bieżąco wodę pompą – W ŻADNYM PRZYPADKU NIE WOLNO TEGO ROBIĆ).

Ile trwa osuszanie budynku? Od czego to zależy? Prace zazwyczaj dzielimy na kilka etapów i uzależniamy je od wielu czynników. Jedną z najważniejszych kwestii jest wielkość terenu oraz to w jakim stanie jest podłoże. Jeżeli mamy do czynienia z dużym i podmokłym obszarem, logicznym jest, że prace będą trwać dłużej. Do takich zadań trzeba także dobrać odpowiednie sprzęty i uwzględnić wiele innych kwestii. Nie bez znaczenia jest także wielkość budynku, stan ścian i materiały z których zostały stworzone. Kolejnym czynnikiem warunkującym proces osuszania budynku jest znalezienie przyczyny wilgoci. Nasi eksperci pracują na nowoczesnych sprzętach i starają się dokładnie przeanalizować wszystkie czynniki. W tym miejscu pragniemy także dodać, że pozbycie się wilgoci na przykład z jednorodzinnego budynku trwa od trzech do sześciu miesięcy. Według nas jest to optymalny czas na osuszenie ścian bez naruszania ich konstrukcji. Działamy skutecznie, planujemy każdy etap i staramy się uwzględniać wszystkie potrzeby klientów.

Czas ten w zależności od kondycji obiektu może ulec wydłużeniu lub skróceniu: nie działamy pochopnie, naszym celem jest wykonanie świadczonej przez nas usługi rzetelnie i na najwyższym poziomie. Jeżeli uznamy, że dla prawidłowego procesu osuszenia i bezpieczeństwa statyki budynku będzie potrzeba więcej czasu, to zostaniecie o tym poinformowani. Prosto i przejrzyście.

Skontaktuj się z nami

Formularz kontaktowy

Wypełnij w celu uzyskania informacji