Jakie metody osuszania budynków istnieją i co o nich sądzić?
beforeafter

Unikalne systemy osuszania budynków

Inni obiecują, my gwarantujemy

Jakie metody osuszania budynków istnieją i co o nich sądzić?

Istnieje wiele metod osuszania budynków, wszystkie mają swoje wady i zalety. Jedno jest pewne: właściwe osuszanie ścian i murów jest konieczne. Wilgotne ściany mogą się stać przyczyną wielu problemów.

Metody osuszania:

Elektrosmoza

Do osuszenia wykorzystujemy prąd i podstawowe zjawiska fizyczne. Fundamenty naładowane są dodatnio, a suche ściany u góry mają ładunek dodatni. Woda, która znajduje się w ścianach (małych kanalikach zwanych kapilarami) w skutek przyłożenia prądu o niewielkim napięciu lub zastosowaniu urządzenia, które wysyła odpowiednie fale. Woda w mikrokanalikach wędruje w przeciwnym kierunku. O skuteczności metody decyduje to jak długo ściana była narażana na działanie wilgoci oraz z jakiego jest materiału. Czas osuszania wynosi nawet kilka miesięcy, ale nie ma potrzeby przeprowadzania skomplikowanych prac budowlanych naruszających konstrukcje budynków, ani stosowania środków chemicznych. W trakcie kiedy trwa osuszanie z wilgoci tą metodą można użytkować normalnie pomieszczenie.

Zastosowanie osuszaczy

Na rynku dostępne są dwa typy urządzeń: kondensacyjne i adsorpcyjne. Osuszacze tego typu możnakupić w sklepie budowlany, działają na zasadzie zasysania wilgotnego powietrza i skropleniu znajdujące się w nim wody. Skuteczność tej metody jest zależna od wydajności urządzenia i wielkości pomieszczenia.

Metoda iniekcji krystalicznej

Metoda polega na nawierceniu ściany i wlaniu w otwory związku chemicznego, który krystalizuje w mikrootworach ściany przez co tworzy warstwę izolacyjną. Jest to skuteczna metoda w przypadku murów o jednorodnej budowie, stosunkowo niewielkiej grubości i niezbyt mokrych. Metoda wiąże się z pracami budowlanymi. Do wad metody tej metody osuszania budynków można zaliczyć brak kontroli nad trwałością i szczelnością takiej izolacji.

Metoda podcinania

Jest to metoda wymagająca skomplikowanych prac budowlanych. Polega na podcięciu ścian czy też fundamentów i ułożeniu w powstałej szczelinie warstwy izolacyjnej. Jest to metoda osuszania ścian i murów, która należy do metod inwazyjnych, w dużej mierze efekty zależą od precyzji wykonania robót. Zarówno metoda podcinania jak i iniekcyjna nie wyciąga wilgoci z murów a zapewnia warstwę izolacyjna i zapobiega ponownemu zawilgoceniu murów.

Skontaktuj się z nami

Formularz kontaktowy

Wypełnij w celu uzyskania informacji