Osuszanie ścian metodą iniekcji krystalicznej - cena | DRYMAT SYSTEM
beforeafter

Unikalne systemy osuszania budynków

Inni obiecują, my gwarantujemy

Osuszanie ścian metodą iniekcji krystalicznej

Osuszanie ścian metodą iniekcji krystalicznej to metoda nowoczesna, a zarazem doskonała w swej prostocie. Wymyślona i opatentowana przez Polaka, doktora inżyniera Wojciecha Nawrota, szybko stała się sposobem na ekologiczne i wyjątkowo niedrogie osuszanie murów budowlanych. Została ona opracowana na podstawie prac teoretycznych profesora Uniwersytetu Brukselskiego - Ilyi Prigogina - dotyczących naturalnie występującego zjawiska samoorganizacji kryształów. Prigogin został za nie uhonorowany najważniejszą nagrodą naukową - Noblem w 1977 roku.

Osuszanie ścian metodą iniekcji krystalicznej stosowane jest obecnie przez wiele firm polskich i zachodnioeuropejskich, w której wykorzystuje się metodę samoorganizacji kryształów. Iniekcja krystaliczna polega bowiem na wywierceniu w murach budynku otworów, w które wlewana jest specjalna mieszanka cementu, wody oraz aktywatora krzemieniowego powodującego proces samoorganizacji kryształów. Efektem tego procesu jest osuszanie ściany przez zwartą, mineralną masę, wyciągającą wilgoć z murów. Iniekcja krystaliczna przynosi bardzo szybko skuteczny efekt osuszania, nawet jeśli mury były wyjątkowo zawilgocone.

Jaka jest cena zabiegu iniekcji krystalicznej?

Osuszanie ścian metodą iniekcji krystalicznej zyskało wyjątkową popularność dzięki łatwości, z jaką przeprowadzana jest cała operacja. Osuszanie budynku odbywa się bowiem bezinwazyjnie i nie wymaga odsłaniania fundamentów, w przeciwieństwie do stosowanych dawniej metod. Dzięki temu uproszczeniu również cena wykonania usługi jest niższa i nie obciąża nadmiernie budżetu klienta. Dokładny cennik wykonania usługi osuszania budynku przedstawiamy po ekspertyzie przeprowadzonej przez naszego technika, ponieważ do każdego przypadku podchodzimy indywidualnie. Wykonując kosztorys, zwracamy uwagę na wymiary budynku lub pomieszczenia wymagającego osuszenia, grubość ścian (zewnętrznych oraz działowych), stopień zawilgocenia oraz zasolenia budynku, a także materiały, z jakich został zbudowany. W zależności od tych wszystkich czynników przedstawiamy każdemu klientowi indywidualną ekspertyzę i wycenę.

Skontaktuj się z nami

Formularz kontaktowy

Wypełnij w celu uzyskania informacji