Oględziny i Pomiary

Po ówcześniejszym umówieniu się z Państwem na dogodny termin oględzin przyjeżdżamy do Państwa i sprawdzamy państwa obiekt specjalistycznym sprzętem do pomiarów wilgotności czy między innymi kamerami termowizyjnymi. Robimy dokumentację zdjęciową miejsc newralgicznych i ustalamy co warto poprawić już przed montażem Drymatu aby cały proces osuszania przebiegł szybciej, sprawniej i skuteczniej. To, na co przede wszystkim podczas oględzin zwracamy uwagę to oczywiście znalezienie i ustalenie przyczyny obecnego stanu zawilgocenia.

 

Do najczęstszych przyczyn zawilgocenia a w konsekwencji pojawiania się także grzybów i plesni należą:

  • Zawilgocenia potechnologiczne
  • Błędy w sztuce budowlanej ( przykładowo niepoprawnie położona izolacja pionowa – wywinięta w złą stronę )
  • Zawilgocenia kondensacyjne związane z niewłaściwą eksploatacją budynku ( przykładowo suszenie prania w niewietrzonym, nieogrzewanym pomieszczeniu )
  • Brak lub zużycie izolacji poziomej ( podciąganie kapilarne )
  • Źle odprowadzone zakończenie rynien i/lub ich niedrożność
  • Zalania ( po awarii rurociągów, kanalizacji, powodzi czy awarii dachu )

 

Są to tylko niektóre z wybranych przez nas przyczyn powstawania wilgoci, do każdego obiektu podchodzimy indywidualnie i rzetelnie co pozwala nam z pełną odpowiedzialnością wystawiać gwarancję zarówno na wysuszenie Państwa obiektu jak i na same urządzenie.

Następnym krokiem po dokonaniu oględzin jest przeanalizowanie informacji przez nas zebranych czyli: ANALIZA I EKSPERTYZA.

Dzięki osuszaniu za pomocą Drymat®System, mokre ściany zewnętrzne, wewnętrzne, podłogi i sufity znów będą suche. Zwiększająca się wilgoć w murach oraz ich osuszanie– wszystko to są tematy, w których profesjonaliści z Drymatu pomogą Wam: 888 855 533