Ö-Norm 3355-2

Zaufanie jest dobre – obowiązujące reguły są lepsze – Ö-Norm 3355-2

Drymat® pracuje zgodnie z powszechnie uznanymi zasadami nauk ścisłych (przyrodniczych) – spisanymi w austriackiej Ö-Norm 3355-2*.

Zgodnie z prawem Unii Europejskiej norma ta wypracowana w Austrii jest również obowiązująca w w całej Europie. W trzech częściach reguluje ona „Osuszanie wilgotnych murów”. Część 2 dopuszcza trzy metody walki ze zwiększającą się kapilarną wilgocią: metodę mechaniczną za pomocą piłowania, metodę chemiczną za pomocą wstrzykiwania oraz „metodę elektro-fizyczną w celu odwrócenia potencjału za pomocą elektrod”, tak, jak ją Państwo znajdziecie opisaną w naszym filmie video .

Za pomocą tej elektro-fizycznej metody osuszania murów Drymat® spełnia bezkompromisowo warunki austriackiej Ö-Norm 3355-2. Oznacza to dla Państwa tę pewność, że w Waszym domu stosowana jest fachowo i naukowo sprawdzona metoda. Jeżeli dodatkowo chcielibyście Państwo uzyskać całkowitą pewność, to możecie zlecić przeprowadzenie kontroli procesu osuszania i odsalania również przez rzeczoznawców budowlanych lub przez akredytowane przez państwo laboratorium do kontroli materiałów budowlanych.

*Austriacką ÖNORM należy zastosować w odniesieniu do środków zaradczych skierowanych wobec istniejących murów, które służą udaremnieniu lub ograniczeniu kapilarnego powiększania się wilgoci. Uwzględnione tu są wyłącznie grupy metod, których sposób działania został powszechnie uznany w oparciu o nauki przyrodnicze (ścisłe) i których praktyczna przydatność została udowodniona. Urządzenia, które odnoszą się np. do magneto-kinezy, fal radiowych, nie są w tej ÖNORM opracowane. Norma ta skierowana jest do wszystkich osób, które zajmują się planowaniem, przetargiem i nadzorowaniem tego rodzaju kroków. Omawianą część 2 należy stosować tylko w powiązaniu z częściami 1 i 3 tej ÖNORM. Dla regulacji wynikających z umowy o dzieło istnieje ÖNORM B 2202.

bdb.at | astandis.at